Mazda 6: Dzielone składane tylne oparcie

Mazda 6 –> Podstawowe wyposażenie związane z bezpieczeństwem –> Siedzenia –> Tylne siedzenia –> Dzielone składane tylne oparcie

Aby zwiększyć pojemność bagażnika, możesz złożyć oparcia tylnych siedzeń.

OSTRZEŻENIE Nie jedź samochodem z pasażerami siedzącymi na złożonych tylnych oparciach lub znajdującymi się w części bagażowej. Przebywanie pasażerów w części bagażowej zagraża bezpieczeństwu, ponieważ nie mogą oni wówczas zapiąć pasów, co w razie nagłego hamowania lub kolizji może spowodować obrażenia ciała lub śmierć.

Nigdy nie pozwalaj dzieciom bawić się w samochodzie ze złożonymi oparciami siedzeń. Pozwalanie dzieciom na zabawę w samochodzie, w którym złożone są oparcia siedzeń, zagraża bezpieczeństwu. Jeśli dziecko wejdzie do części bagażowej, a siedzenia zostaną ustawione z powrotem w pozycji pionowej, może ono zostać uwięzione w bagażniku, co może doprowadzić do wypadku.

Zabezpiecz dobrze ładunek w części bagażowej, gdy jest on przewożony przy złożonych oparciach siedzeń. Jazda bez odpowiedniego zabezpieczenia ładunku i bagażu zagraża bezpieczeństwu, ponieważ w razie gwałtownego hamowania lub zderzenia może przemieścić się i zranić pasażerów.

Podczas przewożenia bagażu nie pozwól, aby znalazł się on powyżej wysokości oparć siedzeń. Ułożenie ładunku ponad wysokość oparć siedzeń zagraża bezpieczeństwu, ponieważ widoczność do tyłu i na boki pojazdu jest ograniczona, co może niekorzystnie wpłynąć na warunki jazdy i doprowadzić do wypadku.

Po zainstalowaniu fotelika dla dziecka na tylnym siedzeniu nie używaj dźwigni do składania oparcia siedzenia (Kombi): Używanie dźwigni do składania oparcia siedzenia, na którym znajduje się fotelik dla dziecka, zagraża bezpieczeństwu, ponieważ oparcie może wówczas nagle opaść, co może doprowadzić do wypadku.

Przed użyciem dźwigni zdejmij z siedzenia fotelik dla dziecka.

Podczas używania dźwigni upewnij się, czy na siedzeniu tylnym nie ma żadnych pasażerów ani żadnych elementów pozostawionych na podłokietniku (Kombi): Niezastosowanie się do powyższego zalecenia zagraża bezpieczeństwu, ponieważ oparcie siedzenia może nagle opaść, co może doprowadzić do wypadku.

 

PRZESTROGA (Kombi) Podczas składania oparcia siedzenia do przodu zawsze podtrzymuj je ręką. Jeśli nie podtrzymasz oparcia ręką, palce lub ręka mogą doznać urazu podczas naciskania na przycisk blokady.

 

UWAGA (Kombi) Podczas korzystania z dźwigni zawsze zwróć uwagę, że:
 •  na pochyłości opadającej do przodu, oparcie może opaść do przodu szybciej, niż na równej nawierzchni;
 •  na pochyłości opadającej do tyłu, oparcie może nie opaść. Kiedy nie można złożyć oparcia za pomocą dźwigni, pociągnij oparcie do przodu od środka pojazdu.

Składanie oparć

PRZESTROGA Przed złożeniem oparcia tylnego siedzenia sprawdź położenie siedzenia przedniego.

W zależności od położenia siedzenia przedniego może nie być możliwości założenia oparcia siedzenia tylnego całkowicie w dół, ponieważ może ono uderzyć o oparcie siedzenia przedniego lub jego kieszeń i spowodować jego porysowanie lub uszkodzenie. W razie konieczności obniż lub wyjmij zagłówek zewnętrznego siedzenia tylnego.

(Sedan)

 1.  (Z ogrzewaniem siedzeń tylnych) Wyłącz ogrzewanie siedzeń tylnych.

  Patrz rozdział "Ogrzewanie siedzeń" na.

 2.  Otwórz pokrywę bagażnika i pociągnij za dźwignię oparcia, które chcesz złożyć.

Składanie oparć


 1. Otwórz tylne drzwi i złóż tylne oparcia do przodu.

(Kombi)

 1. (Z ogrzewaniem siedzeń) Wyłącz ogrzewanie siedzeń tylnych.

  Patrz rozdział "Ogrzewanie siedzeń" na.

 2.  Ułóż pas bezpieczeństwa w uchwycie.

Składanie oparć


 1. Za pomocą dźwigni zwalniającej Otwórz pokrywę bagażnika i opuść oparcie siedzenia, które chcesz złożyć przy użyciu dźwigni.

Za pomocą przycisków blokady tylnego oparcia

Naciśnij przycisk blokady oparcia, aby złożyć oparcie.

Za pomocą przycisków blokady tylnego oparcia


Aby ustawić oparcie z powrotem w pozycji pionowej:


OSTRZEŻENIE Podczas ustawiania oparcia z powrotem w pozycji pionowej sprawdź, czy 3-punktowe pasy bezpieczeństwa są wyciągnięte spod oparć i czy nie są poskręcane. Pozostawienie części pasa bezpieczeństwa pod oparciem ustawionym ponownie w pozycji pionowej i poskręcany pas uniemożliwia jego prawidłowe działanie, co może doprowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci.

Podczas ustawiania oparcia w pozycji pionowej sprawdź, czy jest ono odpowiednio zablokowane i czy nie jest widoczny czerwony znak (Kombi). Jeśli za przyciskiem blokady tylnego oparcia jest widoczny czerwony wskaźnik, oznacza to, że oparcie nie jest zablokowane. Jazda samochodem bez zablokowanego oparcia siedzenia tylnego może spowodować jego nagłe opadnięcie, co może doprowadzić do wypadku.

Aby ustawić oparcie z powrotem w pozycji pionowej

 1. Włóż 3-punktowy pas bezpieczeństwa do uchwytu.
 2.  Pchnij oparcie siedzenia do tyłu i zablokuj je w jego położeniu. Po ustawieniu oparcia w pozycji pionowej upewnij się, czy jest ono prawidłowo zablokowane.

Tylne siedzenia

...

Podłokietnik

Podłokietnik tylnego siedzenia umieszczony pośrodku tylnego oparcia może być rozłożony (gdy nie ma pasażera na środkowym miejscu) lub złożony. OSTRZEŻENIE ...

Zobacz tez:

Rotacja opon
Aby wyrównać zużycie bieżników, zaleca się przekładanie opon co 12 000 km lub częściej, jeżeli występuje nieregularne zużycie. Przy przekładaniu sprawdzić wyważenie opon. Podczas przekładania opon zwr&oacut ...

Lampka sygnalizacyjna świec żarowych (SKYACTIV-D 2.2)
Ta lampka może świecić się po ustawieniu włącznika zapłonu w pozycji ON. Gaśnie, gdy świece żarowe nagrzeją się. Jeśli włącznik zapłonu pozostawiony jest w położeniu ON przez dłuższy okres czasu bez uruchomienia silnika po podgrzaniu świec żarowych, może mieć mi ...

Categorie