Mazda 6: Konserwacja tapicerki skórzanej*

Mazda 6 –> Obsługa i konserwacja –> Konserwacja samochodu –> Pielęgnacja wnętrza –> Konserwacja tapicerki skórzanej*

 1. Usuń kurz i piasek za pomocą odkurzacza.
 2.  Wytrzyj zabrudzone miejsce miękką szmatką, posługując się odpowiednim środkiem czyszczącym lub miękką szmatką zmoczoną w łagodnym detergencie (około 5% rozcieńczenia z wodą).
 3.  Usuń wszelkie pozostałości detergentu za pomocą miękkiej szmatki zwilżonej czystą wodą i dokładnie wykręconej.
 4.  Usuń wilgoć używając suchej szmatki i pozostaw skórę do wyschnięcia w suchym, dobrze wentylowanym i nienasłonecznionym miejscu. Jeśli skóra zmoczy się np. od deszczu, niezwłocznie usuń wilgoć suchą szmatką.
UWAGA
 •  Prawdziwa skóra nie jest jednolita i może mieć skazy, rysy i pofałdowania.
 •  Aby utrzymać wysoką jakość skóry, dbaj o nią systematycznie, zalecamy co najmniej dwa razy w roku ją oczyścić i zakonserwować przy pomocy odpowiednich środków.
 •  Jeśli skóra zostanie zabrudzona jednym z poniższych, należy natychmiast ją wyczyścić.

  Pozostawienie tego typu zabrudzeń na skórze może doprowadzić do jej przedwczesnego zużycia, powstawania pleśni lub plam.

 •  Piasek lub błoto
 •  Tłuszcz lub olej, na przykład z kremu do rąk
 •  Alkohol, na przykład z kosmetyków lub preparatów do stylizacji włosów
 •  Jeśli tapicerka skórzana zostanie zmoczona, niezwłocznie usuń wilgoć suchą szmatką. Pozostawienie wilgotnej powierzchni może spowodować pogorszenie jakości powierzchni w postaci stwardnień lub obkurczeń.
 • Wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować pogorszenie jakości skóry oraz obkurczenie. Parkując samochód w nasłonecznionym miejscu na dłuższy czas, zacień wnętrze używając zasłon przeciwsłonecznych.
 •  Nie pozostawiaj na tapicerce skórzanej żadnych produktów winylowych przez dłuższy czas.

  Mogą one niekorzystnie wpłynąć na jakość i odcień tapicerki. Kiedy w kabinie jest wysoka temperatura, winyl może przywrzeć do powierzchni skóry.

Konserwacja tapicerki winylowej

Kurz i łatwo usuwalne zabrudzenia usuwaj z tapicerki winylowej za pomocą szczotki lub odkurzacza. Większe zabrudzenia na tapicerce winylowej usuwaj za pomocą środka do ...

Konserwacja elementów plastikowych

PRZESTROGA Nie stosuj środków polerujących. W zależności od składników danego produktu, mogą one spowodować odbarwienie, plamy, pęknięcia lub odpad ...

Zobacz tez:

Aplikacje
UWAGA W zależności od wersji wyposażeniowej wyświetlany obraz może się różnić. Wybierz ikonę na ekranie głównym i wyświetl ekran Aplikacji. Można sprawdzić następujące informacje Ekran główny Element Funkcja Monitor zu ...

Definicje
System zapobiegający blokadzie kół (ABS) oraz elektroniczny rozdzielacz hamowania (REF) System ten zwiększa stabilność oraz zwrotność samochodu w trakcie hamowania oraz przyczynia się do zwiększenia kontroli na zakrętach, w szczegó ...

Categorie