Mazda 6: Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH)

Mazda 6 –> Podczas jazdy –> i-ACTIVSENSE –> Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH)

Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) to system, który wykorzystuje kamerę FSC do określania pozycji pojazdu poprzedzającego lub pojazdu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku podczas jazdy w nocy, aby automatycznie przełączyć zakres oświetlenia świateł przednich, oświetlanego obszaru lub jasności oświetlenia.

Patrz rozdział "Kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (Kamera FSC)" na.

Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) są przełączane ze świateł drogowych na mijania i odwrotnie, aby zapewnić kierowcy odpowiednią widoczność, a jednocześnie nie oślepiać kierowcy pojazdu poprzedzającego lub pojazdu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku.

Nieoślepiające światła drogowe

Funkcja ta powoduje przygasanie tylko tego światła drogowego, które świeci na pojazd z przodu.

Światła drogowe przygasną podczas jazdy z prędkością wynoszącą co najmniej około 40 km/h. Gdy prędkość samochodu wynosi mniej niż około 30 km/h, reflektory przełączają się światła mijania.

Nieoślepiające światła drogowe


UWAGA Lampka sygnalizacyjna świateł drogowych włącza się, gdy światła drogowe są włączone.

Światła mijania o szerokim zasięgu

Ta funkcja rozszerza zasięg świateł mijania podczas jazdy z prędkością nieprzekraczającą około 40 km/h.

Światła mijania o szerokim zasięgu


Tryb autostradowy

Ta funkcja przełącza kąt oświetlenia reflektorów tak, aby podczas jazdy po autostradach świeciły one wyżej.

Tryb autostradowy


Odległość, przy jakiej przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą wykryć obiekty, różni się w zależności od warunków otoczenia.

PRZESTROGA
 •  Nie modyfikuj zawieszeń ani zespołów świateł, a także nie demontuj kamery.

  W przeciwnym razie przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą nie działać we właściwy sposób.

 •  Nie polegaj nadmiernie na przednich matrycowych reflektorach diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) i prowadź samochód, zwracając uwagę na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. W razie potrzeby ręcznie przełączaj światła mijania na światła drogowe (i odwrotnie).

 

UWAGA Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą nie działać we właściwy sposób w poniższych okolicznościach. Ręcznie przełączaj światła drogowe na światła mijania i odwrotnie, w zależności od widoczności drogi i pobocza oraz panujących warunków ruchu drogowego.
 •  Gdy w pobliżu znajdują się inne źródła światła, takie jak latarnie uliczne, podświetlane tablice informacyjne i znaki drogowe.
 •  Gdy w pobliżu znajdują się obiekty odbijające światło, takie jak tablice i znaki odblaskowe.
 •  Gdy widoczność zostaje ograniczona z powodu deszczu, śniegu lub mgły.
 •  Podczas jazdy po drogach o ostrych zakrętach lub częstych zjazdach i podjazdach.
 •  Gdy światła przednie/tylne pojazdów z przodu lub na przeciwległym pasie są przyciemnione lub niewłączone.
 •  Podczas świtu lub zmierzchu, gdy jest niewystarczająco ciemno.
 •  Gdy bagażnik jest mocno obciążony lub siedzenia tylne są zajęte przez pasażerów.
 •  Gdy widoczność jest ograniczona w sytuacji, w której spod kół samochodu jadącego z przodu chlapie woda na szybę przednią.

Jak działa system

System ten przełącza światła przednie na światła drogowe, jeśli włączony jest zapłon, a włącznik świateł znajduje się w pozycji . W zestawie wskaźników włącza się wówczas lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona).

Jak działa system


Na podstawie poziomu natężenia światła otoczenia system przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) określa, czy nastała noc.

Wyłączenie działania systemu ma miejsce wówczas, kiedy włącznik świateł przednich zostanie ustawiony w pozycję inną niż , światła przednie zostaną
ręcznie przełączone na światła mijania lub światła drogowe zostaną użyte do nadania sygnału świetlnego.

UWAGA Ustawienia systemu można zmienić w taki sposób, aby przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) nie działały.

Patrz rozdział "Możliwości personalizacji" na.

Przełączanie ręczne

Przełączanie na światła mijania Ustaw dźwignię w pozycji świateł mijania.

Lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona) gaśnie.

Przełączanie na światła drogowe Obróć włącznik świateł w pozycję .


Lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona) gaśnie, a włącza się .


System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania i odwrotnie (HBC)

System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania i odwrotnie (HBC) określa za pomocą kamery monitorującej przestrzeń przed samochodem (kamera FSC) warunki ...

System ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS)

System LDWS informuje kierowcę o możliwości zboczenia z pasa ruchu, po którym się porusza. Jeśli białe (żółte) linie pasa ruchu zostały rozpoznane przez kamerę mon ...

Zobacz tez:

Sterowanie ręczne
Sterowanie wycieraczkami szyb jest zapewniane ręcznie przez kierowcę. Model z trybem ręczym (praca przerywana) Model z pracą AUTO Wycieraczki przedniej szyby Częstotliwość pracy: szybka (silne opady), normalna (opady umiarkowane), przerywana (dostos ...

Lampka sygnalizacyjna (czerwona) systemu wspomagającego hamowanie (zapobiegającego kolizjom przy małej prędkości) (SCBS)
Jeśli zaawansowany system wspomagający hamowanie (A-SCBS) działa, lampka sygnalizacyjna (czerwona) miga. Ostrzeżenie o możliwości kolizji Gdy istnieje prawdopodobieństwo kolizji z innym pojazdem z przodu emitowany jest stały sygnał dźwiękowy, a na wyświetlaczu wielofunkcyjnym ...

Categorie