Mazda 6: Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH)

Mazda 6 –> Podczas jazdy –> i-ACTIVSENSE –> Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH)

Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) to system, który wykorzystuje kamerę FSC do określania pozycji pojazdu poprzedzającego lub pojazdu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku podczas jazdy w nocy, aby automatycznie przełączyć zakres oświetlenia świateł przednich, oświetlanego obszaru lub jasności oświetlenia.

Patrz rozdział "Kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (Kamera FSC)" na.

Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) są przełączane ze świateł drogowych na mijania i odwrotnie, aby zapewnić kierowcy odpowiednią widoczność, a jednocześnie nie oślepiać kierowcy pojazdu poprzedzającego lub pojazdu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku.

Nieoślepiające światła drogowe

Funkcja ta powoduje przygasanie tylko tego światła drogowego, które świeci na pojazd z przodu.

Światła drogowe przygasną podczas jazdy z prędkością wynoszącą co najmniej około 40 km/h. Gdy prędkość samochodu wynosi mniej niż około 30 km/h, reflektory przełączają się światła mijania.

Nieoślepiające światła drogowe


UWAGA Lampka sygnalizacyjna świateł drogowych włącza się, gdy światła drogowe są włączone.

Światła mijania o szerokim zasięgu

Ta funkcja rozszerza zasięg świateł mijania podczas jazdy z prędkością nieprzekraczającą około 40 km/h.

Światła mijania o szerokim zasięgu


Tryb autostradowy

Ta funkcja przełącza kąt oświetlenia reflektorów tak, aby podczas jazdy po autostradach świeciły one wyżej.

Tryb autostradowy


Odległość, przy jakiej przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą wykryć obiekty, różni się w zależności od warunków otoczenia.

PRZESTROGA
 •  Nie modyfikuj zawieszeń ani zespołów świateł, a także nie demontuj kamery.

  W przeciwnym razie przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą nie działać we właściwy sposób.

 •  Nie polegaj nadmiernie na przednich matrycowych reflektorach diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) i prowadź samochód, zwracając uwagę na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. W razie potrzeby ręcznie przełączaj światła mijania na światła drogowe (i odwrotnie).

 

UWAGA Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) mogą nie działać we właściwy sposób w poniższych okolicznościach. Ręcznie przełączaj światła drogowe na światła mijania i odwrotnie, w zależności od widoczności drogi i pobocza oraz panujących warunków ruchu drogowego.
 •  Gdy w pobliżu znajdują się inne źródła światła, takie jak latarnie uliczne, podświetlane tablice informacyjne i znaki drogowe.
 •  Gdy w pobliżu znajdują się obiekty odbijające światło, takie jak tablice i znaki odblaskowe.
 •  Gdy widoczność zostaje ograniczona z powodu deszczu, śniegu lub mgły.
 •  Podczas jazdy po drogach o ostrych zakrętach lub częstych zjazdach i podjazdach.
 •  Gdy światła przednie/tylne pojazdów z przodu lub na przeciwległym pasie są przyciemnione lub niewłączone.
 •  Podczas świtu lub zmierzchu, gdy jest niewystarczająco ciemno.
 •  Gdy bagażnik jest mocno obciążony lub siedzenia tylne są zajęte przez pasażerów.
 •  Gdy widoczność jest ograniczona w sytuacji, w której spod kół samochodu jadącego z przodu chlapie woda na szybę przednią.

Jak działa system

System ten przełącza światła przednie na światła drogowe, jeśli włączony jest zapłon, a włącznik świateł znajduje się w pozycji . W zestawie wskaźników włącza się wówczas lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona).

Jak działa system


Na podstawie poziomu natężenia światła otoczenia system przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) określa, czy nastała noc.

Wyłączenie działania systemu ma miejsce wówczas, kiedy włącznik świateł przednich zostanie ustawiony w pozycję inną niż , światła przednie zostaną
ręcznie przełączone na światła mijania lub światła drogowe zostaną użyte do nadania sygnału świetlnego.

UWAGA Ustawienia systemu można zmienić w taki sposób, aby przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) nie działały.

Patrz rozdział "Możliwości personalizacji" na.

Przełączanie ręczne

Przełączanie na światła mijania Ustaw dźwignię w pozycji świateł mijania.

Lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona) gaśnie.

Przełączanie na światła drogowe Obróć włącznik świateł w pozycję .


Lampka sygnalizacyjna przednich matrycowych reflektorów diodowych (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) (zielona) gaśnie, a włącza się .


System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania i odwrotnie (HBC)

System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania i odwrotnie (HBC) określa za pomocą kamery monitorującej przestrzeń przed samochodem (kamera FSC) warunki ...

System ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS)

System LDWS informuje kierowcę o możliwości zboczenia z pasa ruchu, po którym się porusza. Jeśli białe (żółte) linie pasa ruchu zostały rozpoznane przez kamerę mon ...

Zobacz tez:

Wyłączanie systemu ISG
Aby wyłączyć system ISG, należy nacisnąć przycisk ISG Off. Zapalona zostaje lampka na przycisku ISG Off, zaś na wyświetlaczu LCD wyświetlany jest komunikat "Auto Stop Off" (system automatycznego zatrzymywania wyłączony). Ponow ...

Ustawienie fotela, fotel regulowany ręcznie
Fotele przednie powinny być ustawione w sposób umożliwiający przyjęcie przez kierowcę i pasażera pozycji zapewniającej optymalną wygodę jazdy i kierowania. Przesuwanie do przodu i do tyłu: Pociągnąć dźwignię do góry i ustawić fotel w odpowiedniej odległości od kier ...

Categorie