Mazda 6: Światła przednie

Obróć przełącznikiem świateł, aby włączyć lub wyłączyć przednie światła oraz pozostałe oświetlenie zewnętrzne.

Gdy światła są włączone, lampka sygnalizacyjna włączonych świateł w zestawie wskaźników włącza się.

Światła przednie


UWAGA
 •  Aby zapobiec rozładowaniu akumulatora, nie zostawiaj - jeśli względy bezpieczeństwa tego nie wymagają - włączonych świateł, gdy silnik jest wyłączony.
 •  Światła przednie nie oślepiają kierowców jadących w przeciwnym kierunku, niezależnie od tego, jaki ruch obowiązuje w danym kraju (lewostronny lub prawostronny). W związku z tym nie ma konieczności regulowania osi optycznej świateł przednich w razie tymczasowej zmiany kraju z ruchem lewostronnym na kraj z ruchem prawostronnym i odwrotnie.

Bez automatycznego włączania świateł

Bez automatycznego włączania świateł


Bez automatycznego włączania świateł


*1 Światła są włączone, gdy samochód jedzie.

*2 Światła są włączone stale, jeśli włącznik zapłonu został przełączony z pozycji ON w jakąkolwiek inną pozycję, gdy światła były włączone. Światła są wyłączane po otwarciu drzwi kierowcy lub po upływie 30 sekund od włączenia świateł.

Z automatycznym włączaniem świateł

Z automatycznym włączaniem świateł


Z automatycznym włączaniem świateł


*1 Światła są włączone, gdy samochód jedzie.

*2 Światła są włączane przez funkcję automatycznego włączania/wyłączania świateł.

*3 Światłą są włączane, gdy samochód jedzie, a wyłączane w momencie włączenia świateł przednich przez funkcję automatycznego włączania/wyłączania świateł.

*4 Światła są włączone stale, jeśli włącznik zapłonu został przełączony z pozycji ON w jakąkolwiek inną pozycję, gdy światła były włączone. Światła są wyłączane po otwarciu drzwi kierowcy lub po upływie 30 sekund od włączenia świateł.

Automatyczne włączanie świateł*

Gdy włącznik przednich świateł znajduje się w pozycji , a włącznik zapłonu znajduje
się w pozycji ON, czujnik światła analizuje poziom natężenia oświetlenia otoczenia i automatycznie włącza lub wyłącza światła przednie oraz pozostałe oświetlenie zewnętrzne.

PRZESTROGA
 •  Nie zasłaniaj czujnika światła umieszczonego na przedniej szybie naklejkami lub etykietami. W przeciwnym razie czujnik światła nie będzie działał prawidłowo.

Automatyczne włączanie świateł


 • Czujnik światła pełni jednocześnie rolę czujnika deszczu, sterując automatyczną pracą wycieraczek. Nie dotykaj przedniej szyby ręką i nie używaj skrobaczki, gdy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON, a dźwignia sterowania wycieraczkami znajduje się w pozycji , ponieważ
  uruchomione automatycznie wycieraczki mogą spowodować obrażenia palców lub ulec uszkodzeniu. Jeśli zamierzasz oczyścić przednią szybę, upewnij się, czy wycieraczki są wyłączone - jest to ważne zwłaszcza przy usuwaniu lodu lub śniegu - gdy silnik samochodu pracuje.

 

UWAGA
 •  Światła przednie i pozostałe oświetlenie zewnętrzne mogą nie wyłączyć się natychmiast nawet, gdy otaczająca przestrzeń stanie się jasna, ponieważ czujnik światła rozpoznaje noc, gdy otaczająca przestrzeń jest ciemna przez kilka minut, na przykład podczas jazdy w długim tunelu, korku wewnątrz tunelu lub na zadaszonych parkingach.

  W takim przypadku światła można wyłączyć, obracając włącznik w pozycję .


 •  Czułość świateł sterowanych automatycznie można zmienić.

  Patrz rozdział "Możliwości personalizacji" na.

Sterowanie oświetleniem zewnętrznym

...

Przełączanie świateł

Światła przednie można przełączać z drogowych na mijania i odwrotnie poprzez przesuwanie dźwigni do przodu lub do tyłu. Gdy włączone są światła drogowe, włącza ...

Zobacz tez:

Lokalizacja anten
System bezkluczykowy wykorzystuje kilka anten znajdujących się w różnych miejscach samochodu: W centralnej części tylnego zderzaka Klamka tylnych drzwi po lewej stronie W bagażniku, w części centralnej i najgłębiej we wnętrzu pod podłogą Klamka tylnych drzwi po prawej ...

Przednie lampki sufitowe
W tym położeniu lampka sufitowa zapala się stopniowo: po odryglowaniu samochodu, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, po otwarciu drzwi, po naciśnięciu przycisku ryglowania na pilocie zdalnego sterowania w celu zlokalizowania samochodu. Gaśnie stopnio ...

Categorie