Mazda 6: System i-ELOOP

Mazda 6 –> Podczas jazdy –> System i-ELOOP

System i-ELOOP to rekuperacyjny układ hamulcowy. Gdy wciskasz pedał hamulca lub korzystasz z hamowania silnikiem, wytworzona energia kinetyczna jest przekształcana przez generator elektryczny na energię elektryczną, a przekształcona energia elektryczna jest magazynowana w ładowalnym akumulatorze (kondensator i akumulator). Zmagazynowana energia elektryczna jest wykorzystywana do ładowania akumulatora i urządzeń elektrycznych samochodu.

System i-ELOOP


System i-ELOOP


PRZESTROGA Przez poniższe elementy przepływa prąd o wysokim natężeniu, nie należy ich więc dotykać.
  •  Alternator zmiennego napięcia
  •  Przetwornica DC-DC
  •  Kondensator

 

UWAGA
  •  W zależności od sposobu korzystania z urządzeń elektrycznych samochodu może wystąpić różnica w zużyciu paliwa.
  •  W razie konieczności pozbycia się kondensatora zawsze konsultuj się ze specjalistą, zalecamy Autoryzowane Stacje Obsługi Mazdy.

    Z informacjami szczegółowymi można zapoznać się na następującej stronie: http://www.mazda.com/csr/environment/recycling

Wyświetlacz statusu kontrolnego systemu i-ELOOP

Kierowca jest powiadamiany o stanie generowania energii przez system i-ELOOP oraz o stanie samochodu za pomocą wyświetlacza statusu kontrolnego.

Stan generowania energii w ramach funkcji i-ELOOP wskazywany jest na wyświetlaczu centralnym.

Patrz "Wyświetlacz statusu kontrolnego" na.

Komunikat o ładowaniu systemu i-ELOOP

W razie uruchomienia samochodu po dłuższym okresie nieużywania go, na wyświetlaczu może pojawić się komunikat "i-ELOOP charging" (Ładowanie i-ELOOP).

Pozostaw silnik na biegu jałowym i poczekaj na zniknięcie komunikatu.

UWAGA Jeśli kontynuowana jest jazda pojazdem, w momencie gdy wyświetlany jest komunikat, wówczas zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy.

Gdy skręcisz kierownicą, kiedy wyświetlany jest komunikat, poczujesz, że obraca się ona ciężej niż zwykle, niemniej nie jest to oznaką usterki.

Zatrzymaj samochód w bezpiecznym miejscu, pozostaw włączony silnik i nie próbuj skręcać kierownicą. Układ kierowniczy zacznie działać normalnie po zniknięciu z wyświetlacza komunikatu.

Komunikat o ładowaniu systemu i-ELOOP


Wyłącznik systemu DSC (DSC OFF)

Naciśnij wyłącznik DSC OFF, aby wyłączyć system TCS/DSC. Lampka sygnalizacyjna DSC OFF w zestawie wskaźników włączy się. Naciśnij jeszcze raz wyłącznik, aby ...

Monitor zużycia paliwa

W przypadku samochodów z systemem audio typu C/typu D takie opcje, jak status kontrolny, zużycie paliwa i skuteczność*1 włącza się i wyświetla poprzez wybór odpowiedniej ...

Zobacz tez:

Silniki Diesel BlueHDi
1. Zbiornik płynu wspomagania układu kierowniczego. 2. Zbiornik płynu spryskiwacza szyby i reflektorów. 3. Zbiornik płynu chłodzącego. 4. Zbiornik płynu hamulcowego. 5. Akumulator / Bezpieczniki. 6. Skrzynka bezpieczników. 7. Punkt ...

Uwagi ogólne
Układ stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) pomaga kierowcy uniknąć poślizgu i poprawia przyczepność samochodu. Aktywacji tego układ podczas hamownia i przyspieszania może towarzyszyć pulsujący odgłos. Przyspieszenie może być w ...

Categorie