Volvo S40: Awaryjne holowanie samochodu

Volvo S40 –> Uruchamianie silnika i jazda –> Holowanie samochodu –> Awaryjne holowanie samochodu

Przed przystąpieniem do holowania tego samochodu należy zapoznać się z lokalnymi ograniczeniami prędkości przy holowaniu.

  1.  Obrócić kluczyk z pilotem zdalnego sterowania do pozycji II, aby zwolnić blokadę kierownicy i umożliwić kierowanie samochodem (patrz strona 168).
  2.  Podczas holowania wyłącznik zapłonu musi pozostawać w pozycji II.
  3.  Należy zawsze pilnować, aby linka holownicza była napięta, lekko naciskając pedał hamulca w celu uniknięcia nagłych szarpnięć.
OSTRZEŻENIE Wyłącznik zapłonu pozostaje w tym samym położeniu, w którym znajdował się w momencie odcięcia zasilania. Przed rozpoczęciem holowania należy zwolnić blokadę kierownicy.

Ustawić kluczyk z pilotem zdalnego sterowania w pozycji II. W czasie jazdy lub podczas holowania pojazdu nie wolno wyjmować kluczyka z wyłącznika zapłonu.

 

UWAGA Przed rozpoczęciem holowania trzeba wyłączyć blokadę kierownicy. Jeżeli samochód nie ma zasilania elektrycznego, należy podłączyć akumulator innego samochodu, co umożliwi wyłączenie blokady kierownicy.

 

OSTRZEŻENIE Wspomaganie układu hamulcowego i kierowniczego działa, kiedy silnik jest wyłączony.

Gdy samochód jest holowany z wyłączonym silnikiem, pedał hamulca wymaga znacznie większej siły nacisku niż wtedy, gdy silnik pracuje. Obracanie kierownicą będzie również wymagać większej siły.

Manualna skrzynia biegów

Przed holowaniem:

Automatyczna skrzynia biegów Geartronic

Przed holowaniem:

WAŻNE Należy pamiętać, że samochód można holować z kołami obracającymi się wyłącznie do przodu.
  •  W przypadku automatycznej skrzyni biegów, samochód może być holowany z prędkością nieprzekraczającą 80 km/h i na dystansie nie dłuższym niż 80 km.

Automatyczna skrzynia biegów Powershift

Model 2.0 ze skrzynią biegów Powershift nie powinien być holowany, ponieważ do właściwego smarowania skrzyni biegów wymagana jest praca silnika. Jeżeli holowanie jest jednak konieczne, powinno się odbywać na jak najkrótszym odcinku i z bardzo małą prędkością.

W razie wątpliwości, czy samochód jest wyposażony w skrzynię biegów Powershift, można to sprawdzić, odczytując oznaczenie na naklejce numer (5) pod pokrywą silnika - patrz strona 314. Oznaczenie "MPS6" informuje, że samochód jest wyposażony w skrzynię biegów Powershift - jeśli oznaczenie jest inne, samochód ma skrzynię biegów Geartronic.

WAŻNE Unikać holowania.
  •  Samochód można holować z małą prędkością na krótkim odcinku (nie więcej niż 10 km z prędkością nieprzekraczającą 10 km/h) w celu usunięcia go z niebezpiecznego miejsca. Należy pamiętać, że samochód należy zawsze holować w taki sposób, by koła toczyły się do przodu.
  •  W razie konieczności przemieszczenia samochodu na odległość większą niż 10 km, koła napędowe muszą zostać podniesione w taki sposób, by nie dotykały jezdni - zaleca się skorzystać z profesjonalnej pomocy drogowej.

Przed holowaniem:

Awaryjny rozruch silnika

Jeżeli nastąpiło rozładowanie akumulatora, do awaryjnego rozruchu silnika należy wykorzystać akumulator wspomagający. Nie wolno uruchamiać silnika poprzez pchanie lub ho ...

Zaczep holowniczy

Zaczep holowniczy wkręca się w gwintowane gniazdo znajdujące się pod pokrywą po prawej stronie przedniego lub tylnego zderzaka. Instalacja zaczepu do holowania samocho ...

Zobacz tez:

Paliwo do silnikyw wysokoprężnych
Należy tankować wyłącznie olej napędowy zgodny z normą EN 590. W krajach poza obszarem Unii Europejskiej stosować paliwo Euro- Diesel o zawartości siarki poniżej 50 ppm. Przestroga Użycie paliwa niespełniającego wymogyw ...

Nawiązywanie połączenia za pomocą zdalnego sterowania na kole kierownicy
Rzeczywisty podzespół może różnić się od przedstawionego na rysunku. 1. Przycisk voLUME: Zwiększa lub zmniejsza natężenie dźwięku odtwarzanego przez głośniki. menu telefonu (opcja) Nacisnąć przycisk , a ...

Categorie