
Firma Volvo zaleca, by dzieci podróżowały w fotelikach dziecięcych tyłem do kierunku jazdy do możliwie jak najstarszego wieku, przynajmniej do ukończenia 3-4 lat, a następnie przodem do kierunku jazdy na podwyższeniu siedziska/ w foteliku dziecięcym aż do ukończenia 10 roku życia.
Rodzaj zastosowanego zabezpieczenia oraz jego ustawienie zależą od masy i wielkości ciała dziecka. Szczegółowe informacje, patrz strona 40.
| UWAGA Przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie w poszczególnych krajach są różne. Należy przestrzegać obowiązujących przepisów. |
Dzieci, niezależnie od wieku i wzrostu, muszą być zawsze odpowiednio zabezpieczone w samochodzie. Nigdy nie przewozić dzieci na kolanach pasażerów.
Firma Volvo oferuje wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo przewożonych dzieci (foteliki dziecięce, podwyższenia siedziska i elementy mocujące), które zostały zaprojektowane specjalnie do danego modelu samochodu.
Korzystanie z tego wyposażenia pozwala zapewnić optymalne warunki bezpieczeństwa dzieci podróżujących samochodem. Ponadto wyposażenie to jest dostosowane do konkretnego samochodu i łatwe w użyciu.
| UWAGA W razie jakichkolwiek wątpliwości przy instalowaniu wyposażenia służącego bezpieczeństwu dzieci należy skontaktować się z wytwórcą tego wyposażenia i poprosić o bliższe wskazówki. |
Zmiana rozmiaru opony i
koła
Jeśli na obręcze kył zostaną
założone opony o rozmiarze innym
niż w przypadku opon montowanych
fabrycznie, może zajść konieczność
przeprogramowania
prędkościomierza elektronicznego,
zmiany standardowych ciśnień i
...
Zalecenia dotyczące jazdy
OSTRZEŻENIE
Nie dopuść, aby samochód poruszał
się w przeciwną stronę niż
w kierunku wybranym za pomocą
dźwigni wybierania biegów:
Nie dopuść, aby samochód poruszał
się do tyłu, gdy dźwignia wybierania
biegów znajduje się w pozycji
biegów do przodu ...