Substancje korozyjne wykorzystywanie do usuwania lodu lub śniegu oraz pyłu z nawierzchni dróg mogą gromadzić się na podwoziu. Jeżeli substancje te nie będą usuwane, może wystąpić przyspieszona korozja takich elementów podwozia, jak: przewody hamulcowe, rama, płyta podłogowa i układ wydechowy - pomimo że zostały zabezpieczone przed korozją.
Należy dokładnie myć wodą podwozie i nadkola letnią lub zimną wodą raz w miesiącu, po każdej jeździe terenowej i po sezonie zimowym. Zwrócić szczególną uwagę na te miejsca, ponieważ trudno jest w nich dostrzec nagromadzone błoto i brud. Zwilżenie zanieczyszczeń bez ich usunięcia przyniesie więcej szkody niż pożytku. Nie wolno dopuścić, aby zostały zablokowane otwory odwadniające w dolnych krawędziach drzwi, progach i belkach zawieszenia. Woda uwięziona w tych miejscach może wywołać korozję.
OSTRZEŻENIE
Po umyciu pojazdu uruchomić hamulce podczas jazdy z niewielką prędkością, aby sprawdzić, czy nie zamokły. Jeżeli skuteczność hamowania jest osłabiona, osuszyć hamulce, naciskając lekko pedał hamulca przy jeździe do przodu z niewielką prędkością.
Poziom oleju w silniku
Do kontroli poziomu oleju
silnikowego
służy wskaźnik poziomu oleju na zestawie
wskaźników, działający po włączeniu
zapłonu w przypadku samochodów ze
wskaźnikiem elektronicznym, lub ręczny
wskaźnik poziomu (bagnet).
W c ...
Usterka
W przypadku usterki na wyświetlaczu
informacyjnym kierowcy pojawia się
komunikat. Komunikaty pokazywane
na wyświetlaczu.
Funkcja automatycznej zmiany
biegyw przestanie wywczas działać.
Jazdę można jednak kontynuować,
zmieniając biegi ręczn ...