Substancje korozyjne wykorzystywanie do usuwania lodu lub śniegu oraz pyłu z nawierzchni dróg mogą gromadzić się na podwoziu. Jeżeli substancje te nie będą usuwane, może wystąpić przyspieszona korozja takich elementów podwozia, jak: przewody hamulcowe, rama, płyta podłogowa i układ wydechowy - pomimo że zostały zabezpieczone przed korozją.
Należy dokładnie myć wodą podwozie i nadkola letnią lub zimną wodą raz w miesiącu, po każdej jeździe terenowej i po sezonie zimowym. Zwrócić szczególną uwagę na te miejsca, ponieważ trudno jest w nich dostrzec nagromadzone błoto i brud. Zwilżenie zanieczyszczeń bez ich usunięcia przyniesie więcej szkody niż pożytku. Nie wolno dopuścić, aby zostały zablokowane otwory odwadniające w dolnych krawędziach drzwi, progach i belkach zawieszenia. Woda uwięziona w tych miejscach może wywołać korozję.
OSTRZEŻENIE
Po umyciu pojazdu uruchomić hamulce podczas jazdy z niewielką prędkością, aby sprawdzić, czy nie zamokły. Jeżeli skuteczność hamowania jest osłabiona, osuszyć hamulce, naciskając lekko pedał hamulca przy jeździe do przodu z niewielką prędkością.
Lampki w zewnętrznych lusterkach wstecznych
Aby ułatwić zbliżenie się do samochodu, oświetlają one:
przestrzeń znajdującą się naprzeciwko
drzwi kierowcy i pasażera,
przestrzeń przed lusterkiem wstecznym
i z tyłu przednich drzwi.
Włączanie
Lampki zapal ...
Warunki, w których elektryczne
otwieranie bagażnika nie działa
Bagażnik nie zostanie automatycznie
otwarty ani zamknięty, jeśli pojazd porusza
się z prędkością większą niż 3 km/h.
OSTRZEŻENIE
Jazda z otwartym bagażnikiem
z prędkością większą niż 3 km/h
powoduje emisj ...