Hyundai i40: Przednia poduszka powietrzna kierowcy i pasażera (opcja)

Hyundai i40 –> System bezpieczeństwa samochodu –> Dodatkowy system bezpieczeństwa SRS (poduszki powietrzne) –> Przednia poduszka powietrzna kierowcy i pasażera (opcja)

Przednia poduszka powietrzna kierowcy i pasażera (opcja)


Samochód HYUNDAI wyposażony jest w dodatkowy system bezpieczeństwa (SRS) w postaci układu poduszek powietrznych oraz ramieniowo-biodrowych pasów bezpieczeństwa na wszystkich miejscach.

Na wyposażenie samochodu w ten układ wskazują litery "AIR BAG" wytłoczone na osłonie poduszki powietrznej w kole kierownicy, na panelu kolanowej poduszki powietrznej po stronie kierowcy oraz na pokrywie poduszki powietrznej pasażera znajdującej się na desce rozdzielczej nad schowkiem.

Układ SRS samochodu HYUNDAI składa się z poduszek powietrznych zamontowanych pod osłonami w kole kierownicy, w panelu pod kierownicą i w desce rozdzielczej nad schowkiem.

Przednia poduszka powietrzna kierowcy i pasażera (opcja)


Zadaniem układu SRS w przypadku mocnego zderzenia czołowego jest zapewnienie kierowcy i/lub przedniemu pasażerowi dodatkowej ochrony obok tej, którą zapewnia układ pasów bezpieczeństwa.

OSTRZEŻENIE

Zawsze należy używać pasów bezpieczeństwa i bezpiecznych fotelików dziecięcych - dotyczy to każdego! Poduszki powietrzne uruchamiają się ze znaczną siłą i w mgnieniu oka.

Pasy bezpieczeństwa pomagają pasażerom w utrzymaniu prawidłowej pozycji, umożliwiającej zapewnienie maksymalnej ochrony przez poduszki powietrzne. Pasa-żerowie jadący bez pasów lub z nieprawidłowo zapiętymi pasami bezpieczeństwa mogą doznać poważnych obrażeń nawet przy uruchomieniu poduszek powietrznych.

Należy zawsze przestrzegać instrukcji dotyczących pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych i bezpieczeństwa pasażerów zawartych w niniejszej instrukcji.

Aby zmniejszyć ryzyko poważnych lub śmiertelnych obrażeń i maksymalnie wykorzystać zalety dodatkowego systemu bezpieczeństwa:

Ponadto przednie poduszki powietrzne nie zadziałają w zderzeniach czołowych, jeżeli prędkość samochodu jest niższa od wartości granicznej uruchamiania układu SRS.

Niezależnie od tego, czy pojazd wyposażony jest w poduszki powietrzne dla ich miejsc siedzenia, czy też nie. Podczas jazdy nie wolno siadać ani pochylać się zbyt blisko poduszki powietrznej.

Włącznik/wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera (opcja)

Włącznik/wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera (opcja)


Przednia poduszka powietrzna pasażera może być wyłączona za pomocą wyłącznika oN/off w przypadku, gdy na przednim fotelu zainstalowany jest bezpieczny fotelik dziecięcy lub przedni fotel nie jest zajęty przez pasażera.

Jeżeli wyjątkowo zaistnieje potrzeba zamontowania na przednim siedzeniu pasażera bezpiecznego fotelika dziecięcego skierowanego do tyłu, przednia poduszka powietrzna pasażera musi być wyłączona.

Włączanie i wyłączanie przedniej poduszki powietrznej pasażera

Włączanie i wyłączanie przedniej poduszki powietrznej pasażera


Aby wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera, należy włożyć kluczyk w szczelinę wyłącznika oN/off w schowku i przekręcić w położenie off.

Lampka kontrolna wyłączenia przedniej poduszki pasażera ( ) zapali się i
pozostanie zapalona do chwili ponownego włączenia poduszki powietrznej.

Aby włączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera, należy włożyć kluczyk w szczelinę wyłącznika oN/off i przekręcić w położenie oN. Lampka kontrolna wyłączenia przedniej poduszki pasażera zgaśnie, a zapali się i pozostanie zapalona przez około 60 sekund lampka kontrolna włączenia przedniej poduszki pasażera (  ).


OSTRZEŻENIE

W niektórych modelach wyłącznik przedniej poduszki powietrznej można przekręcić używając małego, sztywnego przedmiotu. Zawsze należy sprawdzać stan wyłącznika przedniej poduszki powietrznej oraz lampki kontrolnej włączenia/ wyłączenia przedniej poduszki powietrznej pasażera.

UWAGA

OSTROŻNIE

IJeżeli wyłącznik poduszki powietrznej przedniego pasażera nie działa prawidłowo, na desce rozdzielczej zapali się lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych ( ).


Lampka kontrolna wyłączenia poduszki powietrznej przedniego pasażera ( ) nie zapali się
(lampka kontrolna włączenia poduszki powietrznej przedniego pasażera zapali się i zgaśnie po około 60 sekundach), a w przypadku czołowego zderzenia poduszka ta zadziała i wypełni się gazem, nawet jeżeli wyłącznik poduszki bezpieczeństwa przedniego pasażera ustawiony jest w położeniu OFF.

Jeżeli to nastąpi, zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAI.

Jeżeli lampka kontrolna SRS miga lub nie zapali się po przekręceniu kluczyka zapłonu w położenie ON lub zapali się podczas jazdy, zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAI.

OSTRZEŻENIE

Podzespoły i funkcje układu SRS

W skład systemu SRS wchodzą następujące podzespoły: 1. Poduszka powietrzna kierowcy 2. Poduszka powietrzna przedniego pasażera* 3. Boczne pod ...

Boczna poduszka powietrzna (opcja)

Samochód Hyundai wyposażony jest w boczne poduszki powietrzne w oparciach obu przednich siedzeń oraz zewnętrznych siedzeń tylnych. Zadaniem podus ...

Zobacz tez:

Wyświetlacz LCD
Na wyświetlaczu LCD pokazywane są informacje komputera pokładowego, ustawienia użytkownika, ostrzeżenia i inne informacje. Do przełączania kategorii służy przycisk (  ). Do przełączania trybu w kategoriach służy prz ...

Roleta bagażnika (Kombi)
Roleta bagażnika Rolety bagażnika używaj do przykrycia przewożonego ładunku lub bagażu. Roletę bagażnika można przechowywać pod podłogą bagażnika. OSTRZEŻENIE Nie umieszczaj żadnych przedmiotów na rolecie bagażnika: Umieszczanie bagażu lub innych przedmiotó ...

Categorie