Mazda 6: Rozwiązywanie problemów

Mazda 6 –> Komfort wnętrza –> Bluetooth –> Rozwiązywanie problemów

Obsługa Klienta w zakresie zestawu głośnomówiącego Mazda Bluetooth

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z obsługą Bluetooth, skontaktuj się z działem obsługi klienta, dzwoniąc na numer darmowej infolinii.

Telefon:
(Niemcy) 0800 4263 738 (8:00-18:00 CET) (Z wyjątkiem Niemiec) 00800 4263 7383 (8:00-18:00 CET) (Cały świat) + 49 (0) 6838 907 287 (8:00-18:00 CET)

Parowanie urządzenia Bluetooth, problemy z połączeniem

Symptom

Przyczyna

Metoda rozwiązania

Niemożliwe wykonanie sparowania

-

Najpierw upewnij się, czy urządzenie jest kompatybilne z systemem Bluetooth, a następnie sprawdź, czy w urządzeniu są włączone funkcja Bluetooth oraz Tryb wyszukiwania/ Widoczności*1. Jeśli mimo wszystko parowanie jest niemożliwe, skonsultuj się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Mazdy lub Obsługą Klienta w zakresie zestawu głośnomówiącego Mazda Bluetooth
Nie można ponownie wykonać sparowania Informacje o parowaniu zarejestrowane w systemie Bluetooth lub w urządzeniu nie są prawidłowo rozpoznawane Wykonaj sparowanie w następujący sposób.
 • Skasuj w posiadanym urządzeniu wpis "Mazda".
 • Wykonaj procedurę parowania ponownie.
Niemożliwe wykonanie sparowania Funkcja Bluetooth oraz Tryb wyszukiwania/ Widoczności*1 w urządzeniu mogą wyłączyć się automatycznie po upłynięciu pewnego okresu czasu, w zależności od typu urządzenia. Sprawdź czy Bluetooth i Tryb wyszukiwania/ Widocznością*1 w urządzeniu są włączone i spróbuj ponownie.
Nie łączy się automatycznie po uruchomieniu silnika
Łączy się automatycznie, ale od razu rozłącza się
Co pewien czas rozłącza się Urządzenie znajduje się w miejscu, w którym łatwo może nastąpić zakłócenie fal radiowych (w torbie na tylnym siedzeniu, w tylnej kieszeni spodni). Zmień lokalizację urządzenia na miejsce, w którym fale radiowe nie będą wpływały na działanie w tak znacznym stopniu.
Nie łączy się automatycznie po uruchomieniu silnika Informacje z procesu parowania są aktualizowane wraz z aktualizacją oprogramowania urządzenia Wykonaj procedurę parowania ponownie

*1 Ustawienie, za pomocą którego możliwe jest odnalezienie urządzenia zewnętrznego do połączenia z systemem Bluetooth

UWAGA
 •  Po zaktualizowaniu oprogramowania urządzenia informacje o parowaniu mogą być skasowane. Jeśli tak się stanie, wykonaj ponownie procedurę parowania urządzenia z systemem Bluetooth.
 •  W przypadku parowania urządzenia, które w przeszłości parowane było już kilkukrotnie z systemem samochodu musisz usunąć w urządzeniu przenośnym pozycję "Mazda". Następnie ponownie uruchom wyszukiwanie urządzeń Bluetooth w przenośnym urządzeniu i sparuj je z nowo wykrytą pozycją "Mazda".
 •  Przed sparowaniem urządzenia upewnij się, czy Bluetooth jest włączony, zarówno w telefonie komórkowym jak i w samochodzie.
 •  Jeśli urządzenia z funkcją Bluetooth używane są w wymienionych poniżej miejscach lub okolicznościach, podłączenie poprzez Bluetooth może nie być możliwe.
 •  Urządzenie znajduje się w miejscu będącym poza zasięgiem centralnego wyświetlacza, na przykład za siedzeniem lub pod nim bądź wewnątrz schowka.
 •  Urządzenie styka się lub jest przykryte przez metalowy przedmiot lub ciało.
 •  W urządzaniu jest ustawiony tryb oszczędzania energii.
 •  Z systemem głośnomówiącym Bluetooth i Bluetooth audio można używać różnych urządzeń obsługujących funkcję Bluetooth. Na przykład urządzenie A może być podłączone jako urządzenie do obsługi systemu głośnomówiącego Bluetooth, a urządzenie B jako urządzenie obsługujące system Bluetooth audio. Jednak gdy jednocześnie będą używane różne urządzenia, mogą mieć miejsce następujące sytuacje.
 •  Podłączenie danego urządzenia poprzez Bluetooth jest nieaktywne.
 •  Występuje hałas w systemie głośnomówiącym.
 •  System głośnomówiący działa powoli.

Problemy związane z rozpoznawaniem głosowym

Symptom

Przyczyna

Metoda rozwiązania

Słaba rozpoznawalność głosu
 • Zbyt wolne mówienie.
 • Zbyt głośne mówienie (krzyk).
 • Mówienie przed zakończeniem emitowania sygnału dźwiękowego.
 • Hałas otoczenia (rozmowy lub hałas z zewnątrz/wewnątrz nadwozia).
 • Nadmuch powietrza z klimatyzacji A/C w kierunku mikrofonu.
 • Mówienie z wykorzystaniem wyrażeń niestandardowych (dialektem).
Upewnij się, czy nie mówisz w sposób jaki przedstawiono w kolumnie po lewej stronie.

Dodatkowo, jeśli wypowiadasz kolejno numery, staraj się nie robić zbyt długich przerw pomiędzy jednym a drugim.

Błędne rozpoznawanie numerów
Słaba rozpoznawalność głosu Wystąpiła usterka związana z mikrofonem. Mogło wystąpić nieprawidłowe połączenie lub usterka związana z mikrofonem. Skonsultuj się ze specjalistycznym serwisem, zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy.
Rozpoznawanie głosowe funkcji telefonu jest nieaktywne Wystąpił problem z połączeniem między systemem Bluetooth a urządzeniem Jeśli sprawdzenie sparowania wykazuje nieprawidłowości, sprawdź sparowane urządzenie lub czy nie ma problemów z połączeniem.
Nazwy w spisie telefonów nie są łatwo rozpoznawalne System Bluetooth znajduje się w stanie, w którym rozpoznawanie jest utrudnione. Należy postępować według poniższych wskazówek, aby poprawić stopień rozpoznawania.
 • Wyczyść ze spisu telefonów dane w pamięci, które nie są zbyt często używane.
 • Unikaj nazw skróconych, stosuj pełne nazwy.

  (Im dłuższa jest nazwa tym lepszy jest stopień rozpoznawania. Rozpoznawanie będzie lepsze, jeśli nie będziesz stosował takich nazw jak "Mum", "Dad").

Podczas obsługi systemu audio nie są rozpoznawane nazwy utworów Nazwy utworów nie mogą być rozpoznawane głosowo.

-

Chcesz pominąć wskazówki głosowe

-

Wskazówki głosowe można pominąć. Wystarczy szybko nacisnąć i puścić przycisk wybierania głosowego.

Problemy z nawiązywaniem połączeń

Symptom

Przyczyna

Metoda rozwiązania

Podczas rozpoczęcia rozmowy z drugiej strony może być słyszalny hałas samochodu Przez około trzy sekundy po rozpoczęciu nawiązywania połączenia funkcja tłumienia zakłóceń urządzenia Bluetooth wymaga czasu na dostosowanie się do zaistniałych warunków. Nie jest to oznaką usterki urządzenia
Nie słychać głosu rozmówcy lub jego głos jest bardzo cichy Głośność ustawiona jest na wartość zerową lub niższą Zwiększenie głośności.

Pozostałe problemy

Symptom

Przyczyna

Metoda rozwiązania

Wskazanie pozostałego czasu działania baterii w samochodzie różni się od pokazywanego w urządzeniu Metoda wyświetlania wskazania jest inna w samochodzie i inna w urządzeniu

-

Podczas nawiązywania połączenia z samochodu, numer telefonu pojawia się w rejestrze połączeń przychodzących/ wychodzących, a nazwa nie Numeru nie zarejestrowano w spisie telefonów. Jeśli numer zarejestrowano w spisie telefonów, rejestr połączeń przychodzących/ wychodzących jest aktualizowany o nazwę ze spisu telefonów po ponownym włączeniu silnika
Telefon komórkowy nie synchronizuje się z samochodem w zakresie rejestru połączeń przychodzących/wychodzących Niektóre typy telefonów nie synchronizują się automatycznie Wykonaj synchronizację telefonu komórkowego
Dużo czasu zajmuje ukończenie funkcji zmiany języka Wymagane jest maksymalnie 60 sekund

-

Jak korzystać z radia Stitcher

Co to jest radio Stitcher? Radio Stitcher*1 jest to aplikacja, z której można korzystać do słuchania radia internetowego lub nadawanych strumieniowo podcastów. Zalecana ...

Wyposażenie wnętrza

...

Zobacz tez:

System SCR
Za pomocą dodatku zwanego AdBlue zawierającego mocznik, katalizator przekształca do 85% tlenków azotu (NOx) na azot i wodę, które są nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska. Dodatek AdBlue mieści się w specjalnym zbiorniku, umieszczonym pod ...

5-drzwiowy hatchback/ 4-drzwiowy sedan
Zdjąć osłonę z przestrzeni bagażowej od wewnątrz. Odkręcić dłonią trzy plastikowe nakrętki od wewnątrz. Ostrożnie wysunąć zespył światła z otworyw i wyjąć. O ...

Categorie