System inteligentnego wspomagania hamowania (SBS) ostrzega kierowcę o możliwej kolizji za pomocą wyświetlacza oraz sygnału ostrzegawczego, jeśli czujnik radarowy (przedni) i kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (FSC) określą, że istnieje ryzyko kolizji z pojazdem poprzedzającym, gdy samochód porusza się z prędkością około 15 km/h lub wyższą. Ponadto, jeśli czujnik radarowy (przedni) i kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (FSC) określą, że kolizja jest nieunikniona, zadaniem systemu automatycznego sterowania hamulcami jest ograniczenie uszkodzeń w razie kolizji.
Co więcej, gdy kierowca wciska pedał hamulca, hamulce są włączane mocno i szybko, co stanowi dodatkowe wsparcie. (Wspomaganie hamowania (wspomaganie hamowania w systemie SBS))
OSTRZEŻENIE
Nie polegaj całkowicie na działaniu systemu SBS i zawsze prowadź
ostrożnie
samochód:
System inteligentnego wspomagania hamowania (SBS) zaprojektowano
wyłącznie
w celu ograniczenia uszkodzeń w razie kolizji a nie zapobiegania
wypadkom. Wykrywalność przeszkody jest ograniczona zależnie od przeszkody, warunków pogodowych lub warunków ruchu drogowego. W związku z tym jeśli nieprawidłowo steruje się pedałem przyspieszenia lub pedałem hamulca, można doprowadzić do wypadku. Sprawdzaj zawsze, czy otoczenie jest bezpieczne i naciskaj pedał hamulca lub pedał przyspieszenia, tak aby zachować bezpieczniejszą odległość od pojazdów nadjeżdżających lub poprzedzających Twój samochód. |
PRZESTROGA
Wyłącz ten system, aby zapobiec nieprawidłowemu działaniu w wymienionych
poniżej
okolicznościach:
|
UWAGA
|
Lampka sygnalizacyjna (czerwona) systemu inteligentnego wspomagania
hamowania (SBS)
Alarm prędkości samochodu
W tym trybie wyświetlana jest wartość
prędkości ustawiona dla funkcji alarmu
prędkości samochodu. Możesz zmienić
wartość prędkości, przy której emitowane
jest ostrzeżenie.
UWAGA
Wskazanie alarmu prędkości
samochodu pojawia się na
wyświetlaczu w tym samym momen ...
Działanie
System umożliwia zapamiętanie do pięciu
prędkości.
Domyślnie zapamiętanych jest kilka prędkości.
Wejść w "Menu główne" na wyświetlaczu
zestawu wskaźników, naciskając
przycisk "CONFIG ...