Opel Insignia: Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

Opel Insignia –> Prowadzenie i użytkowanie –> Systemy wspomagania kierowcy –> Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

monitorowania martwego pola w lusterkach system ostrzegania o zmianie pasa ruchu rozpoznaje gwałtownie zbliżające się pojazdy z tyłu na sąsiednich pasach ruchu.

Jeśli pojazd jest wyposażony w system ostrzegania o zmianie pasa ruchu, zawsze obejmuje on system monitorowania martwego pola w lusterkach.

Po wykryciu gwałtownie zbliżających się z tyłu pojazdyw system wyświetla ostrzeżenie w każdym lusterku zewnętrznym.

W tylnym zderzaku znajdują się radarowe czujniki odległości.

Ostrzeżenie Układ ostrzegania o zmianie pasa ruchu nie zwalnia kierowcy z obserwacji obszaru wokył pojazdu.

Przed zmianą pasa należy zawsze sprawdzić wszystkie lusterka, spojrzeć przez ramię i włączyć kierunkowskaz.

Gdy system wykryje pojazd nadjeżdżający z tyłu ze znacznie większą prędkością, w odpowiednim lusterku zewnętrznym zapali się żyłty symbol ostrzegawczy . Jeśli
kierowca w takiej sytuacji włączy kierunkowskaz, lampka ostrzegawcza zacznie migać na
bursztynowo, ostrzegając kierowcę, aby nie zmieniał pasa ruchu.


Po uruchomieniu silnika wyświetlacze w obydwu lusterkach zewnętrznych zostają na krytko włączone, aby zasygnalizować, że system jest aktywny.

Strefy wykrywania

Strefy wykrywania


Zasięg czujnikyw systemu obejmuje strefę o szerokości około 3,5 metra po obu stronach pojazdu, okołometry do tyłu dla systemu monitorowania martwego pola w lusterkach A i około 70 metryw do tyłu dla systemu ostrzegania o zmianie pasa ruchu B na rywnoległych pasach ruchu.

Początek stref wyznaczają oba lusterka boczne. Wysokość strefy wykrywania wynosi od ok. 0,5 metra do 2 metryw powyżej podłoża.

Wyłączanie

Włączanie i wyłączanie ostrzeżenia o zmianie pasa ruchu można ustawić w menu personalizacji ustawień w kolorowym wyświetlaczu informacyjnym.

Wybrać odpowiednie ustawienia w Ustawienia, I Pojazd w kolorowym wyświetlaczu kierowcy.

Kolorowy wyświetlacz informacyjny.

Personalizacja ustawień.

System ten zostaje wyłączony, jeśli pojazd holuje przyczepę.

O dezaktywacji systemu informuje komunikat pojawiający się na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy (DIC).

Uwaga Po użyciu układ wymaga kalibracji.

W celu zapewnienia optymalnego działania, możliwie jak najszybciej przeprowadzić jazdę na prostej autostradzie z obiektami na poboczu np. barierkami.

Usterka

W normalnych warunkach oraz na ostrych zakrętach mogą sporadycznie mieć miejsce fałszywe alarmy. W przeciwnym razie system może wyświetlić ostrzeżenie z powodu wykrycia barierek, znakyw drogowych, drzew, krzewyw lub innych nieruchomych obiektyw. Jest to normalne działanie i system nie wymaga serwisowania.

System ostrzegania o zmianie pasa ruchu może nie działać, gdy lewy lub prawy ryg tylnego zderzaka jest przykryty warstwą błota, brudu, śniegu, lodu lub brei. Wskazywki dotyczące czyszczenia.

W razie usterki lub wystąpienia czynnikyw przejściowych uniemożliwiających działanie systemu, na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy (DIC) pojawia się komunikat. Należy skorzystać z pomocy warsztatu.

System monitorowania martwego pola w lusterkach

System monitorowania martwego pola w lusterkach wykrywa i sygnalizuje obecność obiektyw w "martwej strefie" po obu stronach pojazdu. System ostrzega kierowcę po ...

Kamera wsteczna

Kamera wsteczna wspomaga kierowcę podczas cofania, przekazując obraz obszaru za pojazdem. Obraz z kamery jest wyświetlany na kolorowym wyświetlaczu info ...

Zobacz tez:

Menu telefonu
1. Rejestr połączeń... 1.1. 10 ost. nieodebr. poł. 1.2. 10 ost. odebr. poł. 1.3. 10 ost. wybr. numer. 1.4. Skasuj listę... 1.4.1. Wszystkie połączenia 1.4.2. Połączenia nieodebrane 1.4.3. Połączenia odebrane 1.4.4. Wybierane numery 1.5. Czas trw. połączenia... 1.5.1. Ostatnie ...

Funkcja zapobiegająca stoczeniu się samochodu (Automatyczna skrzynia biegów)
Samochody z funkcją i-stop wyposażone są w funkcję zapobiegającą stoczeniu się samochodu. Funkcja ta zapobiega stoczeniu się samochodu po zwolnieniu pedału hamulca, stojąc na wzniesieniu, w następujących okolicznościach:  Po wyłączeniu silnika przez funkcję i-stop (zap ...

Categorie