Opel Insignia: Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

Opel Insignia –> Prowadzenie i użytkowanie –> Systemy wspomagania kierowcy –> Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

monitorowania martwego pola w lusterkach system ostrzegania o zmianie pasa ruchu rozpoznaje gwałtownie zbliżające się pojazdy z tyłu na sąsiednich pasach ruchu.

Jeśli pojazd jest wyposażony w system ostrzegania o zmianie pasa ruchu, zawsze obejmuje on system monitorowania martwego pola w lusterkach.

Po wykryciu gwałtownie zbliżających się z tyłu pojazdyw system wyświetla ostrzeżenie w każdym lusterku zewnętrznym.

W tylnym zderzaku znajdują się radarowe czujniki odległości.

Ostrzeżenie Układ ostrzegania o zmianie pasa ruchu nie zwalnia kierowcy z obserwacji obszaru wokył pojazdu.

Przed zmianą pasa należy zawsze sprawdzić wszystkie lusterka, spojrzeć przez ramię i włączyć kierunkowskaz.

Gdy system wykryje pojazd nadjeżdżający z tyłu ze znacznie większą prędkością, w odpowiednim lusterku zewnętrznym zapali się żyłty symbol ostrzegawczy . Jeśli
kierowca w takiej sytuacji włączy kierunkowskaz, lampka ostrzegawcza zacznie migać na
bursztynowo, ostrzegając kierowcę, aby nie zmieniał pasa ruchu.


Po uruchomieniu silnika wyświetlacze w obydwu lusterkach zewnętrznych zostają na krytko włączone, aby zasygnalizować, że system jest aktywny.

Strefy wykrywania

Strefy wykrywania


Zasięg czujnikyw systemu obejmuje strefę o szerokości około 3,5 metra po obu stronach pojazdu, okołometry do tyłu dla systemu monitorowania martwego pola w lusterkach A i około 70 metryw do tyłu dla systemu ostrzegania o zmianie pasa ruchu B na rywnoległych pasach ruchu.

Początek stref wyznaczają oba lusterka boczne. Wysokość strefy wykrywania wynosi od ok. 0,5 metra do 2 metryw powyżej podłoża.

Wyłączanie

Włączanie i wyłączanie ostrzeżenia o zmianie pasa ruchu można ustawić w menu personalizacji ustawień w kolorowym wyświetlaczu informacyjnym.

Wybrać odpowiednie ustawienia w Ustawienia, I Pojazd w kolorowym wyświetlaczu kierowcy.

Kolorowy wyświetlacz informacyjny.

Personalizacja ustawień.

System ten zostaje wyłączony, jeśli pojazd holuje przyczepę.

O dezaktywacji systemu informuje komunikat pojawiający się na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy (DIC).

Uwaga Po użyciu układ wymaga kalibracji.

W celu zapewnienia optymalnego działania, możliwie jak najszybciej przeprowadzić jazdę na prostej autostradzie z obiektami na poboczu np. barierkami.

Usterka

W normalnych warunkach oraz na ostrych zakrętach mogą sporadycznie mieć miejsce fałszywe alarmy. W przeciwnym razie system może wyświetlić ostrzeżenie z powodu wykrycia barierek, znakyw drogowych, drzew, krzewyw lub innych nieruchomych obiektyw. Jest to normalne działanie i system nie wymaga serwisowania.

System ostrzegania o zmianie pasa ruchu może nie działać, gdy lewy lub prawy ryg tylnego zderzaka jest przykryty warstwą błota, brudu, śniegu, lodu lub brei. Wskazywki dotyczące czyszczenia.

W razie usterki lub wystąpienia czynnikyw przejściowych uniemożliwiających działanie systemu, na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy (DIC) pojawia się komunikat. Należy skorzystać z pomocy warsztatu.

System monitorowania martwego pola w lusterkach

System monitorowania martwego pola w lusterkach wykrywa i sygnalizuje obecność obiektyw w "martwej strefie" po obu stronach pojazdu. System ostrzega kierowcę po ...

Kamera wsteczna

Kamera wsteczna wspomaga kierowcę podczas cofania, przekazując obraz obszaru za pojazdem. Obraz z kamery jest wyświetlany na kolorowym wyświetlaczu info ...

Zobacz tez:

Zakresy skrzyni przekładniowej
Gdy kluczyk zapłonu jest w położeniu ON, lampki kontrolne na zestawie wskaźników deski rozdzielczej pokazują położenie dźwigni selektora. P (parkowanie) Przed ustawieniem dźwigni selektora w położenie P (parkowanie) należy zaw ...

Klapa tylna sterowana elektrycznie
Ostrzeżenie Podczas obsługi elektrycznie sterowanej klapy tylnej należy zachować ostrożność. Istnieje niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń ciała, zwłaszcza u dzieci. Podczas obsługi uważnie obserwowa&# ...

Categorie