Volvo S40: Działanie

Akumulator

Lampka kontrolna (4) blokady antyalkoholowej sygnalizuje stan akumulatora:

Lampka kontrolna (4)

Stan akumulatora

Pulsujący zielony Trwa ładowanie
Zielony Całkowicie naładowany
Żółty Naładowany do połowy
Czerwony Rozładowany - umieścić urządzenie w uchwycie lub podłączyć przewód zasilający za schowka podręcznego.

 

UWAGA Blokadę antyalkoholową należy przechowywać w jej uchwycie. Dzięki temu akumulator blokady antyalkoholowej będzie pozostawać całkowicie naładowany i będzie ona automatycznie włączana w momencie otwarcia samochodu.

Przed uruchomieniem silnika

Blokada antyalkoholowa zostaje włączona automatycznie i jest gotowa do użycia w momencie otwarcia samochodu.

  1.  Blokada antyalkoholowa jest gotowa do użycia, gdy lampka kontrolna (6) pali się na zielono.
  2.  Wyjąć blokadę antyalkoholową z uchwytu.

    Jeśli w momencie otwarcia samochodu blokada antyalkoholowa znajduje się poza pojazdem, trzeba ją najpierw aktywować za pomocą wyłącznika (2).

  3.  Rozłożyć ustnik (1), wziąć głęboki wdech i dmuchać w ustnik równomiernie, aż rozlegnie się kliknięcie po upływie około 5 sekund. Rezultatem będzie jedna z alternatyw podanych poniżej w tabeli Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
  4.  Jeżeli nie pojawi się żaden komunikat, może to oznaczać usterkę funkcji przesyłania danych do samochodu - w takim przypadku należy nacisnąć przycisk (3), aby przesłać wynik badania do samochodu ręcznie.
  5.  Złożyć ustnik i umieścić blokadę antyalkoholową w uchwycie.
  6.  Po potwierdzeniu, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie przekracza dopuszczalnej wartości, silnik należy uruchomić w ciągu 5 minut - w przeciwnym razie trzeba będzie powtórzyć badanie.

Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Lampka kontrolna (5) + tekst na wyświetlaczu

Działanie

Zielona lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomić silnik - nie wykryto żadnego alkoholu
Żółta lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomienie silnika jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż 0,1 promila, ale niższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.
Czerwona lampka + TEST NIE ZATW.

CZEKAJ 1 MINUTĘ

Uruchomienie silnika nie jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.

A Dopuszczalne wartości są różne w różnych krajach, należy więc dowiedzieć się, jakie wartości obowiązują w danym kraju. Patrz też rozdział zatytułowany "Informacje ogólne o blokadzie antyalkoholowej" na stronie 162.

UWAGA Po zakończeniu jazdy silnik można uruchomić ponownie w ciągu 30 minut bez potrzeby przeprowadzania nowego testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcje

Ustnik do przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Wyłącznik.  Przycisk nadajnika.  Lampka sygnalizująca stan akumula ...

O tym należy pamiętać

Przed badaniem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu Aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i uzyskać możliwie jak najbardziej dokładny wynik:  Unik ...

Zobacz tez:

Elementy zestawu telefonicznego
Antena1 Przyciski sterujące w kierownicy. Większość funkcji telefonu może być obsługiwana za pomocą przycisków sterujących w kierownicy, patrz strona 295. Mikrofon. Mikrofon zestawu głośnomówiącego jest zamontowany w suficie obok osłony przeciwsłonecznej. Panel ste ...

Wyłączanie poduszki powietrznej pasażera
Nigdy nie instalować systemu fotelika dziecięcego typu "tyłem do kierunku jazdy" na fotelu chronionym włączoną przednią poduszką powietrzną. Może to spowodować śmierć dziecka albo jego poważne zranienie. Etykieta o ...

Categorie