Volvo S40: Działanie

Akumulator

Lampka kontrolna (4) blokady antyalkoholowej sygnalizuje stan akumulatora:

Lampka kontrolna (4)

Stan akumulatora

Pulsujący zielony Trwa ładowanie
Zielony Całkowicie naładowany
Żółty Naładowany do połowy
Czerwony Rozładowany - umieścić urządzenie w uchwycie lub podłączyć przewód zasilający za schowka podręcznego.

 

UWAGA Blokadę antyalkoholową należy przechowywać w jej uchwycie. Dzięki temu akumulator blokady antyalkoholowej będzie pozostawać całkowicie naładowany i będzie ona automatycznie włączana w momencie otwarcia samochodu.

Przed uruchomieniem silnika

Blokada antyalkoholowa zostaje włączona automatycznie i jest gotowa do użycia w momencie otwarcia samochodu.

  1.  Blokada antyalkoholowa jest gotowa do użycia, gdy lampka kontrolna (6) pali się na zielono.
  2.  Wyjąć blokadę antyalkoholową z uchwytu.

    Jeśli w momencie otwarcia samochodu blokada antyalkoholowa znajduje się poza pojazdem, trzeba ją najpierw aktywować za pomocą wyłącznika (2).

  3.  Rozłożyć ustnik (1), wziąć głęboki wdech i dmuchać w ustnik równomiernie, aż rozlegnie się kliknięcie po upływie około 5 sekund. Rezultatem będzie jedna z alternatyw podanych poniżej w tabeli Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
  4.  Jeżeli nie pojawi się żaden komunikat, może to oznaczać usterkę funkcji przesyłania danych do samochodu - w takim przypadku należy nacisnąć przycisk (3), aby przesłać wynik badania do samochodu ręcznie.
  5.  Złożyć ustnik i umieścić blokadę antyalkoholową w uchwycie.
  6.  Po potwierdzeniu, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie przekracza dopuszczalnej wartości, silnik należy uruchomić w ciągu 5 minut - w przeciwnym razie trzeba będzie powtórzyć badanie.

Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Lampka kontrolna (5) + tekst na wyświetlaczu

Działanie

Zielona lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomić silnik - nie wykryto żadnego alkoholu
Żółta lampka + ALCOGUARD TEST ZATWIERDZONY Uruchomienie silnika jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż 0,1 promila, ale niższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.
Czerwona lampka + TEST NIE ZATW.

CZEKAJ 1 MINUTĘ

Uruchomienie silnika nie jest możliwe - zmierzona zawartość alkoholu jest wyższa niż obowiązująca dopuszczalna wartość maksymalnaA.

A Dopuszczalne wartości są różne w różnych krajach, należy więc dowiedzieć się, jakie wartości obowiązują w danym kraju. Patrz też rozdział zatytułowany "Informacje ogólne o blokadzie antyalkoholowej" na stronie 162.

UWAGA Po zakończeniu jazdy silnik można uruchomić ponownie w ciągu 30 minut bez potrzeby przeprowadzania nowego testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcje

Ustnik do przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Wyłącznik.  Przycisk nadajnika.  Lampka sygnalizująca stan akumula ...

O tym należy pamiętać

Przed badaniem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu Aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i uzyskać możliwie jak najbardziej dokładny wynik:  Unik ...

Zobacz tez:

System oświetlania drogi do domu
System oświetlania drogi do domu włącza światła przednie (mijania) po użyciu dźwigni. Włączanie świateł Pociągnięcie dźwigni, gdy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ACC lub OFF, powoduje włączenie świateł mijania. Światła przednie wyłączają się po pewnym cz ...

Funkcje blokowania/ odblokowywania drzwi
System odblokowania drzwi przez czujnik zderzenia Jeżeli z powodu wypadku uruchomione zostaną poduszki powietrzne, wszystkie drzwi zostaną automatycznie odblokowane. System blokowania drzwi przez czujnik prędkości samochodu (opcja) Gdy prędkość samochod ...

Categorie