Volvo S40: Działanie i obsługa

Volvo S40 –> Uruchamianie silnika i jazda –> DRIVe Start-Stop –> Działanie i obsługa

Działanie i obsługa


Przycisk On/Off (włącz/wyłącz) i tekst na wyświetlaczu AUTO START. Funkcja Start/Stop zostaje włączona automatycznie w momencie uruchomienia silnika za pomocą kluczyka. O dostępności funkcji informuje kierowcę fakt, że świeci się zielona lampka kontrolna w przycisku On/Off.

UWAGA Po uruchomieniu samochodu kluczykiem i każdym automatycznym zatrzymaniu samochód musi najpierw osiągnąć prędkość 5 km/h, by automatyczna funkcja Start/Stop została ponownie włączona - po czym muszą zostać spełnione również pewne inne warunki, które opisano w punkcie "Nie działa funkcja automatycznego zatrzymania silnika".

Wszystkie zwykłe układy samochodu, takie jak oświetlenie, radio itd., działają normalnie nawet przy automatycznie wyłączonym silniku, z tym że działanie niektórych elementów wyposażenia może być tymczasowo ograniczone, np.

prędkość dmuchawy układu klimatyzacji lub bardzo wysoki poziom głośności systemu audio.

Automatyczne wyłączenie silnika

Aby możliwe było automatyczne wyłączenie silnika, samochód musi być nieruchomy:

Tekst na wyświetlaczu AUTO
START oraz świecąca się zielona lampka w przycisku przypomina kierowcy - i sygnalizuje - że silnik został automatycznie wyłączony.

Automatyczne uruchomienie silnika

Gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu neutralnym:

Jeżeli samochód znajduje się na zjeździe:

Po uruchomieniu silnika:

Wskaźnik biegu

Ważnym elementem ekologicznej jazdy jest używanie zawsze odpowiedniego w biegu i zmienianie biegów w odpowiednim momencie.

Kierowcy pomaga w tym
wskaźnik, który informuje go, kiedy najkorzystniej włączyć następny wyższy lub niższy bieg - GSI (Gear Shift Indicator).

Sygnalizacja odbywa się poprzez wyświetlenie na dolnym wyświetlaczu w zestawie wskaźników strzałki w górę lub w dół.

Wyłączanie funkcji Start/Stop

Wyłączanie funkcji Start/Stop


Wyświetlacz informacyjny pokazuje tutaj, że funkcja Start/Stop została wyłączona. W pewnych sytuacjach wskazane
może być tymczasowe wyłączenie automatycznej funkcji Start/Stop - należy w tym celu nacisnąć ten przycisk.

Wyłączenie funkcji Start/Stop jest sygnalizowane poprzez wyświetlenie komunikatu na wyświetlaczu informacyjnym na około 5 sekund - jednocześnie gaśnie lampka w przycisku.

Funkcja Start/Stop pozostaje wyłączona do czasu jej ponownego włączenia przyciskiem lub do następnego uruchomienia silnika za pomocą kluczyka.

Uwagi ogólne

Ciszej i czyściej Troska o środowisko naturalne jest jednym z filarów, na których opierają się wszelkie działania firmy Volvo Car Corporation. Dążenie do realizacj ...

Ograniczenia

Nie działa funkcja automatycznego zatrzymania silnika Silnik nie wyłącza się automatycznie nawet przy włączonej funkcji Start/Stop, jeżeli:  kierowca odpiął pa ...

Zobacz tez:

Obsługa zamków drzwi z zewnątrz pojazdu
Kluczyk mechaniczny Aby zdjąć pokrywę: 1. Odciągnąć zewnętrzną klamkę drzwi (1). 2. Nacisnąć dźwignię (A), znajdującą się wewnątrz dolnej części pokrywy, przy użyciu kluczyka lub płask ...

Kierunkowskazy boczne
Kierunkowskazy boczne Przesunąć w lewą stronę i wyjąć lampę, pociągając za jej prawą część. Obrycić oprawkę żarywki w lewo i wyjąć z obudowy. Wyciągnąć żary ...

Categorie