Volvo S40: HomeLink

Uwagi ogólne

 

HomeLink jest programowalnym sterownikiem zdalnego sterowania maksymalnie trzema różnymi urządzeniami (np. napędem bramy garażowej, domową instalacją alarmową i oświetleniem przydomowym), dzięki czemu zastępuje trzy odrębne nadajniki zdalnego sterowania. Sterownik HomeLink jest fabrycznie wbudowany w lewą osłonę przeciwsłoneczną.

Panel sterownika HomeLink zawiera trzy programowalne przyciski oraz lampkę kontrolną.

UWAGA Sterownik HomeLink został zaprojektowany w taki sposób, by nie działał po zamknięciu samochodu od zewnątrz.

Należy zachować oryginalne piloty zdalnego sterowania dla potrzeb ewentualnego programowania w przyszłości (np. przy zmianie samochodu).

Sprzedając samochód, należy wykasować zaprogramowanie przycisków.

W samochodzie wyposażonym w sterownik HomeLink nie należy stosować metalicznych osłon przeciwsłonecznych. Mogłoby to wpływać niekorzystnie na działanie sterownika.

Działanie

Po pełnym zaprogramowaniu sterownika HomeLink może być on wykorzystywany zamiast oryginalnych nadajników zdalnego sterowania.

Naciśnięcie zaprogramowanego przycisku sterownika powoduje wysłanie odpowiedniego sygnału sterującego na przykład napędem bramy czy domową instalacją alarmową. Przy naciskaniu przycisku świeci się lampka kontrolna.

UWAGA Jeżeli zapłon nie zostanie włączony, sterownik HomeLink będzie działać przez 30 minut od momentu otwarcia drzwi kierowcy.

Sterownik HomeLink w żaden sposób nie ogranicza możliwości równoległego korzystania z oryginalnych nadajników zdalnego sterowania.

OSTRZEŻENIE Przed zdalnym uruchomieniem napędu bramy garażowej lub wjazdowej za pomocą HomeLink należy upewnić się, czy w pobliżu poruszających się drzwi lub bramy nie ma żadnych osób.

Nie wykorzystywać sterownika zdalnego HomeLink do sterowania napędem bramy garażowej, która nie jest wyposażona w wyłącznik bezpieczeństwa i zabezpieczenie powodujące zmianę kierunku ruchu. Drzwi garażu muszą reagować natychmiast w przypadku wykrycia obiektu, który uniemożliwia ich dalszy ruch, zatrzymać się od razu i zmienić kierunek ruchu na przeciwny.

Brama z napędem niewyposażonym w tego rodzaju zabezpieczenie nie jest bezpieczna w użytkowaniu. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z dostawcą sterownika za pośrednictwem strony internetowej www.homelink.com.

Programowanie wykonywane po raz pierwszy

Pierwsza z opisanych czynności powoduje skasowanie pamięci sterownika HomeLink

Ustawienia samochodu

Składanie lusterek po zablokowaniu drzwi* Jeżeli drzwi zostaną zablokowane/odblokowane za pomocą pilota zdalnego sterowania, lusterka zewnętrzne mogą zostać złożone/ro ...

Klimatyzacja

...

Zobacz tez:

Wyjście z trybu ekonomicznego
Funkcje te zostaną automatycznie przywrócone w chwili rozruchu pojazdu. Aby przywrócić wszystkie funkcje, należy uruchomić silnik: na mniej niż 10 minut, aby móc korzystać z urządzeń przez około 5 minut, na ponad 10 minut ...

Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPS)
Do ułatwienia kierowania pojazdem układ wspomagania kierownicy wykorzystuje silniczek elektryczny. Jeżeli silnik jest wyłączony lub układ wspomagania kierownicy nie działa, kierowanie pojazdem jest możliwe, lecz wymaga większej siły do obracani ...

Categorie