
Przed rozpoczęciem zjazdu z długiego lub stromego wzniesienia należy zmniejszyć prędkość i zredukować bieg. W przeciwnym razie może wystąpić konieczność użycia hamulców, co prowadzi do ich przegrzania i utraty skuteczności działania.
Przy długim podjeździe zredukować bieg i zmniejszyć prędkość do około 70 km/h, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania silnika i skrzyni przekładniowej.
Jeżeli masa przyczepy przekracza dopuszczalną masę załadowanej przyczepy bez hamulca i samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, podczas ciągnięcia przyczepy należy używać zakresu D (jazda do przodu).
Jazda przy wybranym zakresie D (jazda do przodu) podczas ciągnięcia przyczepy minimalizuje wytwarzanie się ciepła i wydłuża czas eksploatacji skrzyni biegów.
OSTROŻNIE
Jeśli sprzęgło się przegrzewa, to włącza się tryb bezpieczeństwa. Włączenie trybu bezpieczeństwa jest sygnalizowane miganiem wskaźnika wybranego biegu i dźwiękiem.
W takim przypadku zostanie wyświetlony komunikat ostrzegawczy i mogą być wyczuwalne wibracje.
Zignorowanie ostrzeżenia może prowadzić do poważniejszych konsekwencji.
Aby przywrócić normalny tryb jazdy, należy zatrzymać pojazd na równej powierzchni i poczekać kilka minut, naciskając pedał hamulca.
Jeżeli rozrusznik obraca silnik,
lecz silnik nie daje się uruchomić
1. Sprawdzić poziom paliwa.
2. Przy kluczyku zapłonu w położeniu
LoCK/off sprawdzić wszystkie połączenia
układu zapłonowego, cewki
i świece. Poprawić rozłączone lub
luźne złącza.
3. Sprawdzić przewody pali ...
Składanie oparcia tylnego siedzenia
WAŻNE
Podczas składania oparcia na tylnym siedzeniu
nie mogą znajdować się żadne
przedmioty. Nie mogą być również zapięte
pasy bezpieczeństwa. W przeciwnym razie
może dojść do uszkodzenia tapicerki tylnego
siedzenia.
Opuszczanie oparcia.
Tylna kr ...