Mazda 6: Czujniki radarowe (tylne)

Mazda 6 –> Podczas jazdy –> i-ACTIVSENSE –> Czujniki radarowe (tylne)

Twój samochód wyposażony jest w czujniki radarowe (tylne). Czujniki radarowe (tylne) są również wykorzystywane przez następujące systemy:

Czujniki radarowe (tylne) działają, wykrywając fale radiowe odbijane od samochodu zbliżającego się z tyłu lub przeszkody, a wysyłane przez te właśnie czujniki.

Czujniki radarowe (tylne)


Czujniki radarowe (tylne) zainstalowane są wewnątrz zderzaka tylnego, jeden z prawej a drugi z lewej strony.

Aby czujniki radarowe (tylne) działały prawidłowo, powierzchnia zderzaka tylnego w pobliżu czujników radarowych (tylnych) musi być zawsze czysta. Nie naklejaj na nią żadnych elementów, np. naklejek.

Patrz rozdział "Konserwacja zewnętrzna" na.

PRZESTROGA Gdyby zderzak tylny został mocno uderzony, system może przestać działać prawidłowo.

Natychmiast zatrzymaj samochód i sprawdź go w wyspecjalizowanym serwisie, zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy.

 

UWAGA
 •  Zdolność do wykrywania obiektów przez czujniki radarowe (tylne) ma pewne ograniczenia. W wymienionych poniżej przypadkach zdolność ta może być niższa i system może nie działać prawidłowo.
 •  Zderzak tylny w pobliżu czujników radarowych (tylnych) uległ zniekształceniu.
 •  Na powierzchni tylnego zderzaka w pobliżu czujników radarowych (tylnych) znajduje się śnieg, lód lub błoto.
 •  W złych warunkach pogodowych, takich jak deszcz, mgła oraz śnieg.
 •  W poniższych okolicznościach czujniki radarowe (tylne) nie mogą wykryć obiektów lub wykrywanie ich może być utrudnione.
 •  Obiekty stacjonarne na drodze lub poboczu drogi, takie jak niewielkie pojazdy jednośladowe, rowery, piesi, zwierzęta i wózki sklepowe.
 •  Pojazdy o kształtach, które nie odbijają dobrze fal radarowych, takie jak puste przyczepy, pojazdy niskie i samochody sportowe.
 •  W nowych pojazdach czujniki radarowe (tylne) są wyregulowane dla każdego z nich w odniesieniu do samochodu obciążonego, tak aby czujniki radarowe (tylne) prawidłowo wykrywały pojazdy nadjeżdżające. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny czujniki radarowe (tylne) zostały naruszone, poddaj samochód kontroli przez specjalistyczny serwis. Zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy.
 •  W sprawie napraw lub wymiany czujników radarowych (tylnych) bądź napraw, lakierowania i wymiany zderzaka skonsultuj się ze specjalistycznym serwisem. My zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy.
 •  Wyłącz system podczas holowania przyczepy lub gdy z tyłu samochodu zainstalowany jest na przykład bagażnik na rowery lub inne akcesorium. W przeciwnym razie fale radiowe emitowane z czujnika radarowego będą blokowane, powodując niewłaściwe działanie systemu.
 •  Czujniki radarowe są regulowane właściwymi przepisami prawnymi kraju, w którym użytkowany jest samochód. W razie wyjazdu samochodem za granicę może być wymagana zgoda na ich stosowanie ze strony władz kraju, na którego teren wjeżdża samochód.

Czujnik radarowy (przedni)

Twój samochód wyposażony jest w czujnik radarowy (przedni). Czujnik radarowy (przedni) jest wykorzystywany przez następujące systemy:  Aktywny tempomat (MRCC) &n ...

Czujnik ultradźwiękowy (tylny)

Czujniki ultradźwiękowe (tylne) działają, emitując fale ultradźwiękowe odbijane od przeszkód z tyłu samochodu i odbierając je w drodze powrotnej. Czujniki ultrad ...

Zobacz tez:

Przodem do kierunku jazdy
Kiedy fotelik dziecięcy "przodem do kierunku jazdy" montuje się na miejscu pasażera z tyłu, przesunąć przednie siedzenie samochodu i wyprostować oparcie w taki sposób, aby nogi dziecka siedzącego w foteliku dziecięcym "przod ...

Adaptacyjny układ automatycznej kontroli prędkości
lub świeci w kolorze białym lub zielonym. Lampka świeci w kolorze białym System jest włączony. Lampka świeci w kolorze zielonym Adaptacyjny układ automatycznej kontroli prędkości jest aktywny. Ustawiona prędkość wyświet ...

Categorie