Peugeot 508: Kontrolki działania

Peugeot 508 –> Przyrządy pokładowe –> Kontrolki –> Kontrolki działania

Zapalenie się w zestawie wskaźników i/lub na wyświetlaczu w zestawie wskaźników jednej z następujących kontrolek potwierdza włączenie odpowiedniego systemu.


Kontrolka Stan Przyczyna Działania / Uwagi
Kontrolka lewego kierunkowskazu miga + brzęczyk. Przełącznik oświetlenia przestawiony w dół.  
Kontrolka prawego kierunkowskazu miga + brzęczyk. Przełącznik oświetlenia przestawiony w górę.  
Światła pozycyjne na stałe. Przełącznik oświetlenia w pozycji "Światła pozycyjne".  
Światła mijania na stałe. Przełącznik oświetlenia w pozycji "Światła mijania".  
Światła drogowe na stałe. Przełącznik oświetlenia pociągnięty do siebie. Pociągnąć za przełącznik, aby włączyć ponownie światła mijania.
Reflektory przeciwmgłowe przednie na stałe. Przednie reflektory przeciwmgłowe są włączone za pomocą pierścienia przełącznika świateł. Obrócić pierścień przełącznika świateł dwa razy do tyłu, aby wyłączyć reflektory przeciwmgłowe.
Światła przeciwmgłowe tylne na stałe. Tylne światła przeciwmgłowe są włączone. Obrócić pierścień na przełączniku do tyłu, aby wyłączyć światła przeciwmgłowe.
Dodatkowe informacje na temat sterowania oświetleniem znajdują się w odpowiedniej rubryce.
Świece żarowe - diesel na stałe. Stycznik znajduje się w 2. położeniu (Zapłon) lub przycisk "START/STOP" został wciśnięty. Przed rozruchem zaczekać na zgaśnięcie kontrolki.

Po zgaśnięciu rozruch jest natychmiastowy pod warunkiem:

  • wciśnięcia pedału sprzęgła w przypadku samochodów z manualną skrzynią biegów,
  • przytrzymania naciśniętego pedału hamulca w przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów.

Czas świecenia kontrolki zależy od warunków klimatycznych (do około 30 sekund w skrajnych warunkach klimatycznych).

Jeżeli silnik nie uruchamia się, włączyć ponownie stacyjkę i znów zaczekać na zgaśnięcie kontrolki, a potem uruchomić silnik.

Hamulec postojowy na stałe. Hamulec postojowy jest zaciągnięty lub nie do końca zwolniony. Trzymając nogę na pedale hamulca, zwolnić hamulec postojowy, aby kontrolka zgasła.

Przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje na temat hamulca postojowego znajdują się w odpowiedniej rubryce.

Wyłączenie automatycznych funkcji elektrycznego hamulca postojowego na stałe. Wyłączenie lub usterka funkcji "automatycznego zaciskania hamulca" (po wyłączeniu silnika) i "automatycznego zwalniania hamulca". Włączyć funkcję (zależnie od kraju sprzedaży) w menu konfiguracji samochodu lub skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym, jeżeli włączenie / wyłączenie automatyczne jest niemożliwe.

Dodatkowe informacje na temat elektrycznego hamulca postojowego znajdują się w odpowiedniej rubryce.

Automatyczna praca wycieraczek na stałe. Przełącznik wycieraczek jest naciśnięty do dołu. Funkcja automatycznej pracy wycieraczek przedniej szyby jest włączona.

Aby wyłączyć funkcję automatycznej pracy wycieraczek, nacisnąć przełącznik do dołu albo ustawić przełącznik wycieraczek w innym położeniu.

Poduszka powietrzna pasażera na stałe, na wyświetlaczu kontrolek pasów bezpieczeństwa i czołowej poduszki powietrznej pasażera. Wyłącznik, znajdujący się w schowku, jest w położeniu "ON".

Czołowa poduszka powietrzna pasażera jest włączona.

W tym przypadku nie instalować fotelika dziecięcego "tyłem do kierunku jazdy" na tym miejscu.

Aby wyłączyć czołową poduszkę pasażera, należy ustawić przełącznik w położeniu "OFF".

W tym przypadku można instalować fotelik dziecięcy "tyłem do kierunku jazdy", oprócz przypadku nieprawidłowego działania poduszek powietrznych (zapalona kontrolka alarmowa poduszek powietrznych).

Stop & Start na stałe. Funkcja Stop & Start przełączyła silnik w tryb STOP wskutek zatrzymania samochodu (czerwone światło, znak stop, korki...). Kontrolka gaśnie i silnik rusza automatycznie w trybie START, gdy tylko kierowca chce odjechać.
miga przez kilka sekund, a potem gaśnie. Tryb STOP jest chwilowo niedostępny.

lub Tryb START włączył się automatycznie.

Więcej informacji na temat systemu Stop & Start zawiera odpowiednia rubryka.

Kontrolki

Sygnalizatory wzrokowe informują kierowcę o włączeniu danego systemu (kontrolki działania lub wyłączenia) lub o pojawieniu się usterki (ko ...

Kontrolki wyłączenia

Zapalenie się jednej z następujących kontrolek potwierdza ręczne wyłączenie danego systemu. Może temu towarzyszyć sygnał dźwi ...

Zobacz tez:

Oświetlenie powitalne (opcja)
Gdy przełącznik świateł jest w położeniu ON lub AUTO, a wszystkie drzwi (oraz bagażnik) są zamknięte i zablokowane, to naciśnięcie przycisku odblokowania drzwi na nadajniku lub kluczyku inteligentnym spowoduje włączenie reflektor& ...

Wyłączenie komunikacji Bluetooth
Z tej funkcji należy skorzystać, jeśli system Bluetooth nie będzie używany. Wybrać [Bluetooth System off]  Ustawić za pomocą pokrętła TUNE Jeżeli występuje już podłączony telefon, należy go odłąc ...

Categorie